خانوادهمقالات حقوقی

مشاوره حقوقی طلاق + تلفنی + رایگان

مشاوره حقوقی طلاق یکی خدمات ارایه شده  رایگان است که گروه وکلای آنی وکیل می باشد که مشاوره حقوقی طلاق تلفنی توسط وکلای کارآزموده آنی وکیل ، کاملا رایگان است و در صورت تمایل می توانید با وکیل پایه یک دادگستری وقت بگیرید.

وکیل درجه ۱ تهران ۰۹۱۲۲۲۷۴۹۸۳ : سید سجاد میرکاظمی – متخصص  حقوق داوری و. جرایم اقتصادی ملکی خانواده.۲۲۲۱۱++۶۵۶۵۴۵۴۵

 

طلاق بر طبق ماده ۶ قانون مدنی از احوال شخصیه است و عبارت است از انحلال نکاح دائم است و از وقایع حقوقی چهارگانه است و مخصوص عقد نکاح دائم یا همان ازدواج دائم است و سبب از بین رفتن و قطع ارادی رابطه زناشویی می شود.

مشاوره حقوقی طلاق چه مزایایی دارد؟

برای آن‌که از اهمیت مشاوره طلاق بیشتر آشنا شوید در ادامه از مزایای آن صحبت خواهیم کرد. پیش تر بیان کردیم که مشاوره باعث جلوگیری از صدمات زیادی می‌شود. اما این صدمات چه‌ها هستند و چگونه مشاوره طلاق می‌تواند از آن‌ها جلوگیری کند؟

افزایش دانش حقوقی

مشاور حقوقی طلاق شخصی آگاه به قوانین و احکام مربوط به طلاق است و بسیار بیشتر از شما در مورد نحوه پیشبرد پرونده طلاق می‌داند. این موضوع باعث می‌شود که بتواند چشم‌انداز درستی از طلاق‌تان را به شما نشان دهد یا اگر زن یا مرد نیاز به کمک در این زمینه داشته باشد راه‌های ساده‌تر و کم دردسر را به آن‌ها معرفی می‌کند.

آرامش و آسودگی روانی و کاهش استرس طلاق

طلاق فرایندی است که در طی آن فشارهای روانی زیادی بر طرفین وارد می‌شود. بهترین راه برای جلوگیری از این فشارهای روحی و روانی برای زن و مرد کمک گرفتن از مشاور طلاق است. زمانی که خودتان سعی می‌کنید که پرونده را پیش ببرید از جهت‌های گوناگونی کلافه می‌شوید. برای نمونه پیگیری پرونده در مراجع قانونی، بحث و گفت‌وگو با همسر، تلاش برای جلوگیری از خسارت‌های مالی، یافتن راه حل برای موقعیت‌های پیچیده و بغرنج، همه و همه باعث آسیب‌های فکری می‌شوند. اما صحبت کردن با مشاور طلاق از خیلی از این مسائل پیشگیری می‌کند و شما می‌توانید در موقعیت‌های مختلف راه‌حل‌های قانونی و منطقی را شنیده و تصمیم بگیرید.

آسودگی بیشتر فرزندان

در طی راهنمایی گرفتن از مشاور باتجربه بسیاری از فشارهای ناشی از طلاق بر فرزندان کاهش می‌یابد و فرزندان راحت‌تر با طلاق و جدا شدن پدر و مادرشان کنار می‌آیند.

ارائه مسیرهای درست و قانونی

مشاور حقوقی طلاق با دانش و آگاهی خود به شما کمک می‌کند تا از راه‌های درستی کارهای قانونی طلاق را پیگیری کنید و در این راستا از ضررهای مالی شما می‌کاهد.

بالا رفتن سرعت پیشروی پرونده

هنگامی که از راهنمایی‌های مشاور بهره‌مند می‌شوید کارهای شما سریع‌تر انجام می‌شود و طول مدت طلاق گرفتن بسیار کمتر می‌شود و این موضوع باعث آسایش فکری شما و خیال راحت‌تان می‌شود.

رفع مشکلات پیش بینی نشده

دسترسی به مشاوران حاذق باعث می‌شود هر جایی که به مشکلی برخوردید سریعاً آن را رفع کرده و به جای پرسیدن از افراد ناآگاه و بدون تخصص از مسیر صحیح و سریع به مرتفع کردن آن بپردازید.

در قانون مدنی ایران در ماده ۱۱۲۰قانون مدنی از طلاق بعنوان اسباب انحلال نکاح نام برده شده است  دارای مقررات خاصی که بر مبنای اصل تحکیم روابط خانواده بناشده است هر چند دیدگاههای مختلفی در اینخصوص وجود دارد در مشاوره های حقوقی و پرونده های متعددی که مراجعه می شود دیده می شود زوجین گاها حتی نمی دانند طلاق چیست و چگونه باید آنرا واقع ساخت حال چگونه تصمیم به جدایی و طلاق می گیرند.

امری بدیهی تر است ابتدا اختلاف پیدا نموده و سپس این اختلاف را به نقطه غیر قابل بازگشت می رسانند بنحویکه گاهاً علیرغم احساس تکلیف برای حفظ کیان خانواده نه از دست قاضی یا وکیل و یا مشاور خانواده و…کاری بر نمی آید حال بعد از تصمیم قطعی به جدایی به فکر مراجعه به متخصصین در این زمینه افتاده در حالیکه برای یک مریضی ساده به دکتر مربوطه مراجعه می کنند و این امر ی پسندیده است در خصوص ارتباط خانوادگی ونحوه رفتاری خود نه خودشان به یکدیگر کمک کرده و نه اجازه داده اند متخصص به آنها کمک نماید در هرموردی که به اختلاف خانوادگی می رسید چنانچه نتوانستند با مهارتهای زندگی مشترک و توجه به آموزشهای در اینخصوص اختلافات خود را حل نمایید.

مشاوره حقوقی طلاق رایگان

لازم است ابتدا از نظر متخصصین و مشاوره های خانواده بهر ه برده و قبل از فکر کردن و حتی اقدام به طلاق باید آثار زیان بار اخلاقی و مالی و روانی آن بر فرزندان خود زوجین و بستگان در نظر گرفته شود از حیث اخلاقی طلاق عملی مذموم و مبغوض ترین حلال در نزد خداوند است.

طلاق از ایقاعات است یعنی بدون قبول انشاء آن محقق می شود ونیازی به موافقت زن ندارد برای تحقق طلاق شرایطی لازم است که برخی از این شرایط باید برای مرد وجود داشته باشد و برخی دیگر برای زن .

شرایط لازم برای طلاق در زوج بلوغ وعقل وقصد واختیار است واین بدین معنی است که چنانچه فردی محجور باشد طلاق از ناحیه او نافذ نیست و زوج باید در طلاق مکره و مجبور نباشد .

آیا درطلاقی که از سوی دادگاه به درخواست زن صادر و واقع می شود نیز مرد مکره محسوب می شود؟خیر و این امر مستثنی از این بحث می باشد .

چنانچه فردی به طلاق همسرش تهدید شده باشد و طلاق در اثر این تهدید واقع شود آیا این طلاق از حیق قانونی  در این زمزه است؟باید توجه داشت اکراه در اثر تهدید دارای شرایطی است که من جمله اکراه کننده باید در تهدید خود جدی باشد و قدرت اجرای انرا داشته باشد واکراه شده نیز قدرت دفع ضرر از خود را نداشته باشد وبرخی شرایط خاص مانند اینکه تهدید نسبت به خود فرد یا خانواده وی و…باشد در اینموارد اکراه واقع می شود که با توجه به شرایط قانونی برای طلاق من جمله اخذ حکم طلاق یا گواهی عدم امکان سازش غالباً این بحث بی ثمر است چرا که زوجین باید برای طلاق در دادگاه خانواده حاضر شوند و همین حضور از بسیاری از سوء استفاده ها جلوگیری می نماید .

مشاوره حقوقی طلاق تلفنی

شرایط زوجه برای طلاق این است که ایشان در حین اجرای صیغه طلاق از حیض و نفاس پاک باشد و در حال حاضر غیر مواقعه باشد شرایط شرعی این مبحث و سئوالات در فرضهای گوناگون آن باید از حیث شرعی و قانونی در هر موردی در نظر گرفته شود.

از دیگر شرایط طلاق صیغه طلاق است که باید به لفظ مخصوص جاری گردد ومنجز باشد کنایه وبیان الفاظ دلخواه نمی تواند طلاق را جاری نماید یا نمی تواند انرا منوط به شرط نماید با توجه به اینکه طلاق باید در دفاتر رسمی طلاق به ثبت برسد زوجین معمولا از طریق دفتر طلاق با توکیل به سردفتر طلاق را جاری نموده و غالبا بحثی در اینخصوص باقی نمی نماند .

شاهد بودن دو مرد عادل نیز از شرایط طلاق است یعنی باید دو مرد عادل صیغه طلاق را بشنوند .

اگر نیاز به وکیل طلاق دارید یا میخواهید از مشاوره حقوقی طلاق رایگان ما استفاده کنید، می توانید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.

مشاوره حقوقی طلاق تلفنی ما کاملا رایگان است و قادر خواهید بود با بهترین وکیل تهران مشورت بگیرید.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonتماس مستقیم(کلیک کنید)